Sierpień, 2017

Maks. tętno maksymalne:161 (87 %)
Maks. tętno średnie:120 (64 %)
Suma kalorii:19341 kcal

Józefów (DP)

Poniedziałek, 14 sierpnia 2017 · Komentarze(0)

Warszawa (PD)

Piątek, 11 sierpnia 2017 · Komentarze(0)

Dzika ścieżka (DP)

Piątek, 11 sierpnia 2017 · Komentarze(0)
Odkąd jeżdżę przez Most Siekierkowski do pracy zawsze mnie ta ścieżka intrygowała. Odbija w prawo, po minięciu Sanktuarium i wiedzie po nasypie pomiędzy ogródkami działkowymi. Zresztą po przejechaniu kilkuset metrów przez krzaki, można zejść na równoległa uliczkę łączącą się z Aleją Polski Walczącej. Ten rejon wkrótce zresztą ulegnie dużym przeobrażeniom, a to ze względu na budowę "skrótu" z Trasy Siekierkowskiej do ul. Gagarina. Korzystając z tego, że wybrałem się do roboty na "grubciu", czyli marinie skręciłem w tę drogę:
Warszawa. Z Trasy Siekierkowskiej do Alei Polski Walczącej © skaut

Środek miasta, a klimaty jak w Bieszczadach.

Warszawa (PD)

Czwartek, 10 sierpnia 2017 · Komentarze(0)

Józefów (DP)

Czwartek, 10 sierpnia 2017 · Komentarze(0)
Dziś próbowałem odnaleźć wjazd na drogę dla rowerów pod Mostem Łazienkowskim od strony Pragi Południe. Nie udało się, choć kładka nad dwupasmówką jest, ale po północnej stronie mostu. O tych bolączkach i innych mankamentach w dalszym ciągu "grzeje temat" red. Śmietana w GW. Zapowiedzi są wręcz imperialne: mostek nad Portem Czerniakowskim, przejazd pod Wisłostradą przy Pomniku Sapera i DDR wzdłuż ul. Łazienkowskiej aż do Alej Ujazdowskich.

Most Łazienkowski dla rowerzystów

Środa, 9 sierpnia 2017 · Komentarze(1)
Dziś ważne wydarzenie dla poruszających się po Warszawie na rowerze. Otwarto drogę dla rowerów pod Mostem Łazienkowskim. Wydarzenie na tyle istotne, że niezawodna w takich tematach "GazWyb" wywaliła na pierwszej stronie dodatku stołecznego, artykuł K. Śmietany Rowerzyści wjeżdżają na Most Łazienkowski. Zgodnie z dialektyką tejże gazety jest dobrze, ale nie do końca. Dobrze bo przeprawa wreszcie powstała. Można by wręcz napisać, jak w starym szmoncesie, że Łazienkowski się "korzystnie spalił" ;-). A źle - gdyż ta nowoczesna przeprawa nie jest dobrze "wpięta" w drogę dla rowerów biegnąca z Wilanowa na Bielany wzdłuż warszawskiego brzegu Wisły.
Aby dostać się na most, nie wnosząc roweru po schodach, trzeba - jadąc z Dolnego Mokotowa - skręcić w uliczkę Mariusza Zaruskiego i odnaleźć na jej końcu imponujący wjazd:
Warszawa. Wjazd na DDR pod Mostem Łazienkowskim od strony południowej
Warszawa. Wjazd na DDR pod Mostem Łazienkowskim od strony południowej © skaut

Dla mnie, zwykłego użytkownika roweru, to dobra wiadomość. Dzięki nowej przeprawie nie jestem skazany na Trasę Siekierkowską. Nowa kładka jest już w nowym asfaltowym standardzie. Trzeba liczyć na to, że na prawym brzegu, wykładaną płytkami i polbrukiem chodniko-ścieżkę wzdłuż Wału Miedzeszyńskiego zastąpią porządną drogą dla rowerów, bo sporo rowerzystów korzysta z tej trasy.
Obecnie zjazd na Wał Miedzeszyński wygląda tak:
Warszawa. Most Łazienkowski - rowerowy zjazd na Wał Miedzeszyński
Warszawa. Most Łazienkowski - rowerowy zjazd na Wał Miedzeszyński © skaut

Józefów (DP)

Środa, 9 sierpnia 2017 · Komentarze(0)