Wpisy archiwalne w miesiącu

Sierpień, 2015

Dystans całkowity:1456.00 km (w terenie 0.00 km; 0.00%)
Czas w ruchu:115:45
Średnia prędkość:12.58 km/h
Maksymalna prędkość:64.70 km/h
Suma podjazdów:17715 m
Maks. tętno maksymalne:177 (95 %)
Maks. tętno średnie:142 (76 %)
Suma kalorii:13203 kcal
Liczba aktywności:13
Średnio na aktywność:112.00 km i 8h 54m
Więcej statystyk

Przełęcz Okraj

Piątek, 7 sierpnia 2015 · Komentarze(0)
Kategoria Wycieczki
Krótka poranna wycieczka na Przełęcz Okraj. Początek jak zwykle przez Miszkowice i Jarkowice, 7-8 % podjazd pod Rozdroże Kowarskie i dalej troszeczkę bardziej stromo (ale nie za bardzo) na Przełęcz. Na samej górze zaczepiają mnie dwie turystki z plecakami i z dziećmi, także w pełnym rynsztunku turystycznym, choć jest siódma z minutami rano!. Pytają, czy często tu jeżdżę. Odpowiadam, zgodnie z prawdą, że mniej więcej raz w roku. Niestety nie mogę zaspokoić ich ciekawości co do przebiegu szlaków pieszych. Akurat szukały żółtego.
Przejechałem kawałek "w dół" na czeską stronę. Wszystkie restauracje i gospody jeszcze pozamykane. Zawracam. Fotografuję jeszcze (chyba) zabytkowy wóz miejscowej ochotniczej straży pożarnej.
Sbor Dobrovolnych Hasicu - Mala Upa © skaut

Pod schroniskiem na Okraju odziewam się cieplej, tzn. zakładam koszulkę z długim rękawem i buffa pod kask. Jeszcze tylko selfie i puszczam się w dół. Ekscytujące.
Autoportret na Przełęczy Okraj © skaut

Dalej już tradycyjnie przez Ogorzelec, z tym że nie wracam prostą drogą do Miszkowic, ale odbijam przez Błażkową. Droga o kiepskim asfalcie biegnie aż do Lubawki wzdłuż - niestety nieczynnej - linii kolejowej i płynącego tu Bobru. Były pewne nadzieje na ożywienie tej linii kolejowej. W czasach, gdy planowano w Polsce budowę kolei wielkiej prędkości (Gdańsk - Warszawa - Łódź - Wrocław), Czesi chcieli się podpiąć pod tę sieć i zbudować połączenie szybkich kolei Praga - Wrocław. Jednym z wariantów był przebieg linii właśnie przez Lubawkę. Wielka szkoda, że ten pomysł umarł. Zobaczymy jak zmieni się okolica po ukończeniu planowanej tu S3?
Z Lubawki przez Bukówkę podjeżdżam na Szczepanowski Grzbiet. Podjazd jest wredny, bo droga wytyczona w zasadzie na wprost i co gorsza na odkrytym terenie. Przy obecnie panujących już od rana upałach grillowanie podjeżdżającego pewne na 100%.
Za to zjazd przepyszny. Pomijając spadek nachylenia wartość zjazdu podnosi otwierająca się panorama Karkonoszy, a biegnąca poprzecznie droga do Opawy obsadzona topolami przywodzi na myśl włoskie krajobrazy.


Przełęcz Kowarska

Czwartek, 6 sierpnia 2015 · Komentarze(0)
Kategoria Wycieczki
Wycieczka przypominająca przez rok nie widziane zakątki. Najpierw zjazd do mostu na Bobrze, a później żmudna ale nietrudna "wspinaczka" na Rozstaje Kowarskie. W górę Miszkowic. Widzę, że dawny kościół ewangelicki w jeszcze gorszym stanie, niż przed rokiem. Zostało z niego półtorej ściany. Na całe szczęście droga obsadzona jest pruskim zwyczajem drzewami (platany!). Już powyżej wsi widzę, że lasy są tu intensywnie wyrąbywane. Z Rozstaju to już "z górki". Kawałek do Przełęczy Kowarskiej, a później przez Ogorzelec i Szarocin. Na DW 367 wymija mnie mnóstwo ciężarówek wiozących urobek z kamieniołomów. Jadąc w stronę Kamiennej Góry jestem z kolei wyprzedzany przez takież samochody jadące po nowy ładunek. Wreszcie za Pisarzowicami wjeżdżam na drogę do Miszkowic. Robi się coraz goręcej. Po godzinie z kwadransem koniec wycieczki.


Józefów

Sobota, 1 sierpnia 2015 · Komentarze(0)
Kategoria Miasto
Przejazd " techniczny" po mieście w celu umycia roweru.